Dzień otwarty w Sosnowieckich Wodociągach

2018-06-07

Akcja edukacyjna „Gang Szczurzaków – STOP szczurom w kanalizacji miejskiej” będzie jednym z elementów Dnia Otwartego Sosnowieckich Wodociągów, które odbędą się 9 czerwca w godzinach od 9.00 do 15.00 na terenie firmy przy ulicy Ostrogórskiej 43.

Od kilku tygodni Sosnowieckie Wodociągów realizują akcję edukacyjną „Gang Szczurzaków – STOP szczurom w kanalizacji miejskiej”. Dlaczego kampania jest tak ważna i do kogo jest skierowana będzie można dowiedzieć się bezpośrednio od pracowników SW właśnie w czasie Dnia Otwartego.

Podobnie jak w latach ubiegłych na zwiedzających – szczególnie tych najmłodszych – będzie czekała cała masa sprzętu w tym samochody oraz koparki, do których będzie można wejść i wczuć się w rolę kierowcy lub operatora.

Warto będzie też zobaczyć i skorzystać z przyrządów, z których korzystają pracownicy w laboratorium wodociągów. Zwiedzający będą mogli usiąść w mobilnym centrum monitoringu i spróbować swoich sił w kierowaniu specjalnym pojazdem z ruchomą kamerą.

Zapraszamy również na wycieczkę po oczyszczalni ścieków Radocha II (godz. 10.00 i 12.00), w czasie której pracownicy wodociągów opowiedzą co się dzieje z trafiającymi na oczyszczalnie ściekami.

Źródło: UM w Sosnowcu

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress