Mężczyzna utonął w Pogorii IV

2018-06-04

Temat utonięć nad akwenami wodnymi każdego roku powraca jak bumerang. W miniony weekend do takiego tragicznego zdarzenia doszło również w Zagłębiu Dąbrowskim. W niedzielę przed południem z jeziora Pogoria IV wyłowiono ciało 39-latka.

Jak wstępnie ustalili policjanci do śmierci 39-latka nad wodą najprawdopodobniej przyczynił się alkohol. Dokładne ustalenia dotyczące przyczyn i okoliczności tej tragedii, znane będą po zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok.

Przyczyny tragedii nad wodą, to najczęściej brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura, kąpiel w miejscach niestrzeżonych oraz, niestety, kąpiel pod wpływem alkoholu. Najprawdopodobniej, to właśnie m.in. alkohol przyczynił się utonięcia 39-letniego mieszkańca Będzina, który w czwartek wieczorem wraz ze swoim kolegą „imprezował” nad zbiornikiem wodnym Pogoria IV w pobliżu Wojkowic Kościelnych. Spotkaniu znajomych towarzyszył alkohol. Mężczyzna w pewnym momencie postanowił najprawdopodobniej popływać w jeziorze.

- przekazuje podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Ciało mężczyzny  zostało znalezione dopiero po kilku dniach. Będzińscy śledczy, pod nadzorem prokuratury, ustalają okoliczności i przyczyny śmierci 39-latka.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress