Nielegalny hazard w Sosnowcu ukrócony

2018-06-12

Kolejne automaty do gier działające bez zezwolenia zostały przejęte przez sosnowiecka policję oraz funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalny proceder hazardowy prowadzony był w dzielnicy Wagowa. 

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji V działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic dokonali sprawdzenia lokalu, co do którego posiadali informacje, że mogą w nim się odbywać nielegalne gry hazardowe. Był to wolnostojący budynek w dzielnicy Wagowa.

Wewnątrz ujawniono łącznie 5 automatów. Funkcjonariusze KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Zostały one zatrzymane i przewiezione do magazynu Śląskiego Urzędu Celno- Skrabowego w Katowicach, w którym spoczną do czasu aż Sąd zadecyduje o ich dalszym losie.

- przekazuje sosnowiecka policja.

Przypomnijmy, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo organizacja gier hazardowych bez niezbędnych zezwoleń może zakończyć się wysoką karą grzywny, karą pozbawienia wolności do lat 3, albo przyznaniem obu kar łącznie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress