Nocne Pałacowanie powraca (wideo)

2018-06-18

To będzie niepowtarzalna okazja by zwiedzić Pałac Kultury Zagłębia pod osłoną nocy, już 30 czerwca powraca bowiem Nocne Pałacowanie. Pierwsza grupa śmiałków wejdzie do obiektu już o 21.00. 


Będzie to już 3. edycja „Nocnego Pałacowania”, które za każdym razem cieszy się rosnącą popularnością nie tylko mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic, lecz także osób z najdalszych zakątków Polski.

Już wkrótce 10 600 m² powierzchni dąbrowskiego pałacu spowije ciemność. Drewniane wrota zatrzasną się więżąc 80 poszukiwaczy tego, co straszne, śmieszne i interesujące. Podzielą się oni na cztery grupy, a każda z nich przemierzy tę samą trasę – począwszy od podziemi, przez hole i poddasze, na scenie głównej kończąc. Poznają tajemnice nie tylko najpiękniejszych sal pałacu, ale również pomieszczeń na co dzień niedostępnych. W każdym z nich przejdą ich dreszcze, gdyż zobaczą to, czego nie da się „odzobaczyć”. Poznają mroczną historię 60-letniej instytucji, a przy okazji jej ofertę artystyczną i edukacyjną. Czy wszyscy oni przetrwają do końca? To się okaże!

– mówi pomysłodawca wydarzenia Olaf Otwinowski.

W nocnym zwiedzaniu PKZ udział mogą wziąć osoby powyżej 13. roku życia, jednak dzieci do lat 15 mogą wziąć udział jedynie pod opieką osoby dorosłej. Kolejna okazja na nocne zwiedzanie będzie dopiero jesienią, więc warto sprawdzić czy na czerwcowe wydarzenie są jeszcze dostępne bilety.

http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/nocne-palacowanie-lato-2018

Bilety w cenie: 10 zł

Fot/Wideo: Pałac Kultury Zagłębia

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress