Nowa komenda w Sosnowcu będzie kosztować blisko 49 milionów

2018-06-05

Ruszyła budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Inwestycja powstanie przy ul. Janowskiego, jej koszt to blisko 49 milionów złotych. W nowym budynku pracować 300 funkcjonariuszy.

Fot: UM w Sosnowcu

Inwestorem przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Nowa siedziba sosnowiecki policjantów została zaprojektowana przez poznańską pracownię. Plany budowy uwzględniają uwzględniają standardy rozwiązań, które stosowane sa przy projektowaniu nowych jednostek lokalowych policji. Działkę budowlaną, na której stanie komenda przekazało miasto.

Budowa Komendy Miejskiej jest elementem realizacji tych zobowiązań i programu modernizacji służb mundurowych. Chciałem też serdecznie podziękować prezydentowi Sosnowca, który wraz z sosnowieckim samorządem przekazał działkę, na której powstanie komenda.

 – mówił Joachim Brudziński, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Działka jaką przekazało miasto to teren o powierzchni 1,6 ha wycenianym na 2 mln zł. Powstanie na nim kilka obiektów. Budynek A będzie głównym obiektem administracyjnym, zostanie on podzielony na strefy: ogólnodostępną, ograniczonego dostępu, zamkniętą oraz strzelnicę ćwiczebną i podziemny garaż. W budynku B kynologicznym będą znajdowały się kojce służące utrzymaniu psów służbowych. Ostatni budynek C przeznaczono na magazyn. Wokół obiektów powstanie 211 miejsc parkingowych, z czego 143 w części zamkniętej oraz 40 miejsc postojowych na pojazdy służbowe w garażu podziemnym. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób  niepełnosprawnych.

Podobną darowiznę przekazaliśmy na rzecz sosnowieckich prokuratur. Inwestycja na działce o powierzchni 0,9 ha i wartości 1,3 mln zł realizowana jest w sąsiedztwie policji przy ulicy Janowskiego i ma być gotowa w 2019 roku. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że obecny budynek policji i prokuratury raczej utrudnia, a nie ułatwia pracę. Warunki są tam po prostu fatalne. Zależy nam na lepszej pracy służb, bo to wpływa na poprawę bezpieczeństwa w Sosnowcu. Dlatego chciałbym, aby w tym miejscu był jeszcze sąd.

 – powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Poza działką sosnowiecki samorząd zapowiedział, że do końca 2020 roku przekaże na budowę 2 miliony złotych. Cały kompleks z nową Komendą Miejską Policji w Sosnowcu powinien być gotowy za cztery lata

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress