Pijany kierowca wpadł uciekając przed policją

2018-06-01

Dzięki reakcji naocznego świadka w ręce siewierskich stróżów prawa wpadł pijany kierowca. Mężczyzna starał się uciec przed policjantami, po krótkim pościgu został jednak zatrzymany.


Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych na terenie Siewierza. Naoczny świadek zauważył starszego mężczyznę siadającego za kierownica renault clio, będącego najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. O swoich przypuszczeniach świadek powiadomił policję.

Wysłany we wskazane miejsce patrol policji podjął próbę zatrzymania renaulta do kontroli drogowej. Kierowca clio na widok policjantów podjął próbę ucieczki, którą nie trwała jednak długo. Swoją jazdę 67-latek zakończył na drodze krajowej nr 78 uderzając w bariery energochłonne. Stróże prawa od razu ustalili powód, dla którego mężczyzna nie chciał się z nimi spotkać. Jak wykazało badanie, w organizmie kierowcy znajdowało się prawie 1,5 promila alkoholu.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Kierowca uciekający przed stróżami prawa musi liczyć się teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress