Plaża Open w Dąbrowie Górniczej

2018-06-26

Na przełomie czerwca i lipca Dąbrowa Górnicza gościć będzie siatkarski turniej Plaża Open.

Zawody w Dąbrowie Górniczej, a dokładniej w Centrum Sportów Wodnych i Letnich Zielona, rozegrane zostaną jako pierwsza odsłona tegorocznego cyklu.

W piątek, 29 czerwca,  odbędą się kwalifikacje, a na sobotę (30 czerwca) i niedzielę (1 lipca) zaplanowano turniej główny. Będzie o co grać, bowiem pula nagród dla mężczyzn wynosi 17400 złotych, a dla kobiet 13400 złotych.

Plaża Open to turniej siatkówki plażowej, który w tym roku odbędzie się już po raz dziewiąty. Z roku na rok impreza ewoluowała, zarówno organizacyjnie, jak i sportowo. Od pierwszych zawodów, w których grali głównie amatorzy, dziś gości najlepsze krajowe pary, w tym reprezentantów Polski. W zawodach Plaży Open grali m.in. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy są liderami światowego rankingu FIVB.

Oprócz głównych rozgrywek, nie zabraknie również wielu atrakcji dla kibiców. W tym roku odwiedzić będzie można strefę historii polskiej siatkówki. Do tego zorganizowany zostanie mundial na wodzie, „dzika bomba” czy turniej Vyllejbalon, który poprowadzi popularny kabareciarz Bartosz Gajda. Na kibiców czeka też mecz gwiazd i pokaz siatkarskich popisów. Główne zawody poprzedzone będą turniejem amatorskim, który rozegrany zostanie 28 czerwca.

Organizatorzy turnieju szukają wolontariuszy zainteresowanych pomocą przy jego przeprowadzeniu. Ich zadaniem będzie m.in. na podawanie piłek, obsługa tablicy wyników, pomoc w biurze zawodów, rozdawanie gadżetów sponsorów itp. Przewidziano dla nich strój, wyżywienie i upominki. Szczegółowych informacji udziela Magdalena Dulęba, koordynatorka ds. wolontariatu Plaża Open , nr tel.534 900 378

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress