Porażka Polaków w meczu z Senegalem

2018-06-19

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata nie wypadł tak jak liczyli na to Polacy. Kibice do samego końca wierzyli jednak w drużynę. Zagłębiowskie strefy kibica były oblegane przez miłośników piłki nożnej. Niestety Biało-Czerwoni ulegli Senegalczykom 2:1.

Fot: UM w Będzinie

Na początku pierwszej połowy wydawało się, że taktyka Polaków jest spokojna, przemyślana i dokładna, jednak tak nie było, pokazały to kolejne minuty spotkania. Podczas meczu mogliśmy zobaczyć kilka żółtych kartek, rzuty wolne, faule i dwie bramki – niestety nie dla naszej drużyny.

W grze Polaków brakowało gry ofensywnej, jak również przemyślanej współpracy drużynowej. Zawodnicy Senegalu mieli przewagę planu taktycznego, głębokie ustawienia przeciwników i szybki kontratak. Choć niesprzyjające warunki pogodowe, o których wspominali komentatorzy na początku mogły mieć wpływ na kondycje fizyczną Polaków, to trudno winić aurę za kiepski wynik. Mogliśmy tak myśleć do 37 minuty meczu, gdy przypadkowe odbicie piłki od nogi Thiago Cionka trafiło do naszej bramki.

Druga bramka dla Senegalu padła, gdy Grzegorz Krychowiak podał piłkę do Wojciecha Szczęsnego. Widać, że nikt nie spodziewał się, że zawodnik Senegalu wybiegnie przed Bednarka, do którego była podana piłka i trafi kolejnego gola. Polacy nie stracili ducha walki i w 86 minucie Krychowiak strzelił gola, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:1.

Kolejny mecz Biało-Czerwonych już 24 czerwca. Mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego mogą obejrzeć spotkanie w aż czterech strefach kibica, znajdujących się w Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Sosnowcu oraz Czeladzi.

Autor tekstu: Sandra Karaś.

Autor: Martyna