Ruszył na policjanta z maczetą

2018-06-06

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zatrzymali agresywnego 25-latka, który zaatakował w sobotę interweniującego funkcjonariusza maczetą. Zatrzymany usłyszał już zarzut czynnej napaści, zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych i znieważenia funkcjonariusza Policji.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę po północy, gdy funkcjonariusze Komisariatu Policji  II w Sosnowcu podjęli czynności wobec grupy czterech mężczyzn.

W trakcie wykonywanych czynności służbowych, przechodzący obok mężczyzna, bez znanego powodu zaczął znieważać funkcjonariusz policji, słowami uważanymi potocznie za obraźliwe. Mężczyzna był agresywny, odmówił podania swoich danych funkcjonariuszom, zaczął gestykulować przy tym używając słów niecenzuralnych wobec funkcjonariuszy. Zachowanie mężczyzny zaczęło stwarzać zagrożenie dla innych uczestników interwencji. Funkcjonariusze podjęli decyzję o użyciu środka przymusu bezpośredniego. Mężczyzna widząc to zaczął się cofać, po czym zza pleców wyjął maczetę, przy tym skierował słowną groźbę popełnienia przestępstwa pod adresem funkcjonariusza.

- wyjaśnia sosnowiecka policja.

Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że policjant został zmuszony do wyjęcia broni służbowej. Agresor z maczetą wyraźnie spokorniał na widok broni i odrzucił niebezpieczne narzędzie, chcąc uniknąć odpowiedzialności mężczyzna zaczął jednak uciekać. Policjantom szybko udało się zatrzymać 25-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty czynne napaści na policjanta, zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych oraz znieważenia funkcjonariuszy, grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress