Sosna za plastik – ekologia i mural

2018-06-12

17 czerwca b.r., na elewacji budynku przy ul. Kościelnej 4, rozpoczną się prace związane z powstaniem trzeciego już sosnowieckiego muralu pod tytułem „Sosnowy początek”, który odwołuje się do nazwy Sosnowca i jego przedindustrialnej przeszłości. Wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja proekologiczna.

Autorką muralu jest Małgorzata Rozenau, tematem las sosnowy, symbolizujący więź człowieka z naturą. Do tego prapoczątku miasta jeżeli chodzi o temat powracamy. Chcąc mocno zainaugurować pracę przy tym muralu organizujemy akcje ekologiczną pod nazwą „Sosna za plastik”.

- wyjaśnia Joanna Kunysz, kustosz, Dział Edukacyjno-Promocyjny w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu.

W ramach akcji mieszkańcy Sosnowca, przynosząc plastikowe butelki typu PET, otrzymają sadzonki sosny. Za pięć, dowolnej wielkości butelek, można otrzymać jedną sadzonkę.

Można taką sadzonkę posadzić w dowolnym miejscu, np na swoim osiedlu. Drzewko świetnie się przyjmie ponieważ niegdyś Sosnowiec porastał lasami  sosnowymi. Można ją też posadzić na działce i na pewno za kilka lat efekt będzie widoczny. 

- dodaje Joanna Kunysz.

Butelki należy przynosić 17 czerwca b. r., w godz. od 13.00 do 17.00, na plac przed Domem Katolickim przy ul. Kościelnej w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress