Świadek udaremnił włamanie do urządzenia odkurzającego

2018-06-19

Osoby szukające szybkiej szansy na wzbogacenie się bywają „bardzo kreatywni”. Ubiegłej nocy dwaj nastolatkowie postanowili włamać się do urządzenia służącego do odkurzania znajdującego się na jednej z samoobsługowych myjni samochodowych w Będzinie. Ich plany zostały jednak pokrzyżowane.

Na drodze do pieniędzy znajdującej się w maszynie stanął świadek zdarzenia, który poinformował o wszystkim policjantów.

Do zdarzenia doszło dzisiaj kilka minut po godzinie 1.00 na terenie będzińskiego osiedla Syberka. Pod osłoną noc 17-letni sosnowiczanin i jego o rok młodszy kompan postanowili włamać się na terenie samoobsługowej myjni samochodowej do urządzenia służącego do odkurzania aut. Nastolatkowie po wyłamaniu pokrywy dostali się do wnętrza urządzenia, gdzie ich łupem padły znajdujące się tam monety. Bezprawne zabiegi amatorów „cudzej własności” nie pozostały niezauważone. To właśnie świadek zdarzenia zareagował błyskawicznie informując stróżów prawa o włamaniu. 

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Straty spowodowane przez nastoletnich włamywaczy wyniosły ponad 1000 złotych. 17-leni włamywacz i jego kompan byli kompletnie zaskoczeni przyjazdem policji na miejsce kradzieży. Dalszym losem chłopców zajmie się teraz sąd rodzinny.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress