W Będzinie rozmawiali o bezpieczeństwie

2018-06-22

We wtorek, 20 czerwca, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa. Celem spotkania było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców miasta w obszarze poprawy ich bezpieczeństwa.

Spotkanie było wspólnym przedsięwzięciem Komendy Powiatowej Policji w Będzinie oraz Urzędu Miejskiego.

Tematyka debaty ”Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” dotyczyła poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, miejscach publicznych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dyskusję społeczną poprzedziła prezentacja najnowszych „narzędzi” współpracy ze społeczeństwem jakimi są Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. 

- przekazuje KPP w Będzinie.

Uczestnicy debaty mieli możliwość zadawania pytań. Odpowiedzi na nie udzielali Naczelnik Wydziału Prewencji, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz Kierownik Rewiru Dzielnicowych.

Wiele poruszonych zagadnień dotyczyło także współpracy policji z samorządem lokalnym, o której chętnie ze zgromadzonymi rozmawiali Wiceprezydent Miasta Będzina oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie. Najczęściej poruszanymi przez uczestników spotkania tematami było bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz w miejscach publicznych w tym szczególnie w ruchu drogowym. 

- dodaje KPP w Będzinie.

Tematy oraz problemy podjęte podczas debaty zostaną teraz przeanalizowane, tak by stały się dla policjantów podstawą do podejmowanych działań.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress