W Czeladzi powstają kolejne miejsca parkingowe

2018-06-19

Od początku roku Czeladź wzbogaca się o kolejne miejsca parkingowe, w ostatnich miesiąca na terenie miasta powstało ich już 550, a liczba ta wzrośnie o kolejne 200 miejsc postojowych. 

Fot: Facebook/Zbigniew Szaleniec

Część z tych miejsc już powstała,  innych budowa już się kończy a jeszcze innych się zaczyna albo wkrótce zacznie. Większość aktualnie budowanych parkingów obsługiwać będzie mieszkańców największego komunalnego osiedla Nowe Miasto.

Dlaczego akurat tam powstaje ich najwięcej, ano dlatego, że na tym osiedlu miasto ma swoje tereny. Realizujemy w ten sposób oczekiwania mieszkańców tego naszego osiedla, które konsekwentnie przekazywane są przez radnych tego rejonu miasta Panią Ewę Fronczek, Andrzeja Mentla i Marka Jarnę. Oddaliśmy już do użytku parking przy budynku MOPS miedzy ul. 17 Lipca a Szpitalną, na ukończeniu są nowe miejsca postojowe przy ul. Grodzieckiej w okolicach tamtejszej przychodni lekarskiej i przy ulicy Asfaltowej. A rozpoczęto budowę dwóch kolejnych parkingów przy ul. Tuwima. Jeden z nich, przy budynku w którym znajduje się poczta, chyba po raz pierwszy w Czeladzi buduje CTBS za pieniądze Wspólnoty Mieszkaniowej tego budynku. Wielka w tym zasługa radnego Andrzeja Mentla, który przekonał mieszkańców i członków wspólnoty, że miasto nie może nic budować na terenie przynależnym do wspólnoty a parking mieszkańcom byłby bardzo potrzebny. I udało się, zaprojektowany już w ubiegłym roku parking, właśnie powstaje a pod sukces podszywa się nawet jeden opozycjonista.

 - tłumaczy na swoim profilu na facebooku Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Jak zapowiada burmistrz jeszcze w tym roku nowe parkingi powstaną przy; ul. 17 Lipca na wysokości Przedszkola Nr.4, kolejny miedzy Biedronką a budynkami os. Auby oraz na Pętli tramwajowej w ramach centrum przesiadkowego.

Z nowych parkingów mogą korzystać też mieszkańcy Piasków. Na osiedlu powstało już kilkanaście miejsc parkingowych na Wyspiańskiego i Orzeszkowej a wkrótce budowane będą także na ul. Krótkiej i Nowopogońskiej przy pawilonach handlowych.

Porządny duży parking, w miejsce obecnego żwirowego, powstanie także przy ul. Francuskiej koło Kopalni Kultury. Należy wyrazić tylko żal, że tak mało nowych miejsc parkingowych dla mieszkańców na swoich terenach budują czeladzkie spółdzielnie mieszkaniowe. Gdyby one budowały w tym tempie co miasto, to Czeladzianie w swoim mieście nie mieliby problemów z miejscami do parkowania.

- kwituje burmistrz.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress