Zarzut zabójstwa dla 38-letniego nożownika

2018-06-05

Sąd zadecyduje dziś o dalszym losie 38-latka, którego zatrzymała katowicka policja. Na mężczyźnie ciążą poważne zarzuty w tym ten dotyczący zabójstwa do którego doszło w weekend podczas libacji alkoholowej.

Oskarżonemu za zabójstwo 39-letniego kompana, ugodzenie nożem 58-letniego kolegi oraz zmuszania do określonego zachowania grozi dożywocie.

W niedzielę około 10.00 dyżurny katowickiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu w kompleksie leśnym w rejonie Trzech Stawów ciała mężczyzny. Jak ustalili policjanci, kilka osób bezdomnych, które przebywały w lesie w nocy z soboty na niedzielę, piły tam alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do nieporozumienia i kłótni. Jeden z mężczyzn zranił nożem 58-latka, powodując u niego uszkodzenie ciała. Ranny po tym zdarzeniu oddalił się od grupy. Po pewnym czasie między pozostałymi w lesie wywiązała się kolejna awantura, podczas której mężczyzna ugodził śmiertelnie nożem 39-latka.

- wyjaśnia komisarz Aneta Orman, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Policjanci przez wiele godzin prowadzili oględziny na miejscu zbrodni. Obecny prokurator zarządził sekcję zwłok 39-latka. Po tym zdarzeniu, do wyjaśnienia, zostały zatrzymane 4 osoby.

Jak ustalili śledczy, podejrzanym o śmiertelne ugodzenie nożem jest 38-latek. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów zabójstwa, uszkodzenia ciała oraz zmuszania do określonego zachowania. Dzisiaj zostanie on doprowadzony do sądu, który zdecyduje o jego dalszym losie.

- wyjaśnia komisarz Aneta Orman.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Południe.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress