Zbigniew Szaleniec będzie ubiegał się o reelekcje

2018-06-22

Burmistrz Czeladzi, Zbigniew Szaleniec, będzie ubiegał się o reelekcje w jesiennych wyborach samorządowych. Chęć kandydowania w wyborach włodarz Czeladzi potwierdził na czerwcowej sesji Rady Miasta po tym jak zdecydowaną większością głosów udzielono mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu. 

Fot: UM w Czeladzi

Zbigniew Szaleniec swoją kandydaturę potwierdził wygłaszając oświadczenie. 

Szanowni Państwo, podjąłem ważną decyzję. W najbliższych wyborach samorządowych będę zabiegał o zaufanie mieszkańców i kandydował na stanowisko Burmistrza Miasta Czeladź. Wbrew pozorom, nie była to dla mnie decyzja łatwa, gdyż wiem doskonale, że aby dobrze sprawować tak odpowiedzialną funkcję, niezbędne jest pełne zaangażowanie i poświęcenie oraz oddanie się do dyspozycji mieszkańców, nie tylko w godzinach pracy, ale także w niemal każdej chwili czasu wolnego. Spełnione jednak zostały wszystkie warunki, od których uzależniałem swoje dalsze kroki.

- mówi podczas sesji Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Swoją decyzję dotyczącą startu w najbliższych wyborach Zbigniew Szaleniec uzasadnił w trzech punktach. Pierwszy z nich dotyczył akceptacji rady względem podejmowanych przez niego decyzji strategicznych oraz finansowych.

Otrzymałem absolutorium za rok 2017. Stało się to po raz kolejny, a zarazem ostatni w tej kadencji. Przyjęte, zdecydowaną większością głosów, stanowisko rady miejskiej w tej sprawie oznacza, że akceptuje ona prowadzone przeze mnie działania w zakresie zarządzania powierzonymi mi publicznymi pieniędzmi. Wysoka ocena umiejętnego i odpowiedzialnego gospodarowania środkami budżetowymi, jest dla mnie kwestią fundamentalną. Za zrozumienie mojej koncepcji działania na rzecz dobra miasta i jego mieszkańców, serdecznie dziękuję wszystkim członkom rady, którzy głosowali za przyznaniem mi absolutorium.

- mówił burmistrz.

Drugi punkt dotyczył skrupulatnie przygotowanych planów na dalszy rozwój Czeladzi na lata 2019-2023. Burmistrz nie ukrywa, że program rozwoju czeladzi może być jeszcze korygowany na podstawie konsultacji z mieszkańcami.

 Już teraz zastrzegam jednak, że może być on jeszcze korygowany i uzupełniany. Uzależnione jest to od wyników badań jakości życia, rozpoczynających się właśnie w naszym mieście oraz od wniosków, jakie wyciągniemy z ankiet i konsultacji z mieszkańcami, które są od kilku tygodni prowadzone przez grupę wolontariuszy, rekrutujących się z grona moich najbliższych współpracowników. Robimy bowiem wszystko, aby nasz plan wychodził naprzeciw oczekiwaniom czeladzian. Jego ostateczną wersję zaprezentuję we wrześniu tego roku.

- komentował Zbigniew Szaleniec.

Ostatnim z powodów był fakt współpracy z grupą zaangażowanych i godnych zaufania osób, które mają pomóc burmistrzowi w dalszym rozwoju miasta.

Wielu z nich, to obecni radni ze wspierającej mnie przez ostatnie cztery lata koalicji, dzięki którym w tej kadencji zrobiliśmy wiele dobrego dla naszego miasta. Grupa ta została uzupełniona o osoby, które znajdą się na listach wyborczych do Rady Miejskiej w Czeladzi i do rady Powiatu Będzińskiego. Jestem przekonany, że ich doświadczenie, predyspozycje i gotowość do pracy dobra miasta zasługują na to, aby mieszkańcy obdarzyli ich pełnym zaufaniem. W tym miejscu chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w czasie kończącej się kadencji mnie wspierali. Mam jeszcze jeden atut, z którego jestem szczególnie dumny. Wraz z grupą pracowników Urzędu Miasta oraz podległych miastu jednostek i zakładów, stworzyliśmy świetnie rozumiejącą się drużynę, składającą się z ludzi o wysokich kompetencjach, którzy nie licząc czasu i pieniędzy, z pełnym zaangażowaniem pracują dla dobra naszego miasta. Odbywając też, niemal każdego dnia, rozmowy z mieszkańcami, odczuwam poparcie z ich strony. Razem ze wszystkimi, którzy mnie wspierają, stając ponad wszelkimi podziałami, chcę przez kolejne lata spełniać oczekiwania mieszkańców i dążyć do dalszego rozwoju naszego miasta we wszystkich obszarach jego funkcjonowania. Wspólnie dla Czeladzi!

- wyjaśniał burmistrz.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress