Zmiany w zarządzie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

2018-06-08

 Prof. Krzysztof Zamasz odchodzi z zarządu GZM. Szykują się zatem zmiany na stanowisku wiceprzewodniczącego zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Prof. Zamasz złożył rezygnację z pełnionego dotychczas stanowiska w związku z „nowymi wyzwaniami zawodowymi”.

Chciałem bardzo podziękować za zaufanie, którym zostałem obdarzony podczas wyboru na tę funkcję. W ciągu ostatnich miesięcy udało się nam zainicjować wiele ciekawych projektów, które w przyszłości przyczynią się do poprawy jakości i komfortu życia mieszkańców w Metropolii. Praca na rzecz rozwoju społecznego i gospodarczego GZM była dla mnie cennym doświadczeniem. Przede mną jednak nowe wyzwania zawodowe, których niestety nie będę mógł łączyć z dotychczas pełnioną funkcją.

– mówi prof. Krzysztof Zamasz.

Zgodnie ze statutem GZM członek zarządu może złożyć rezygnację z pełnionej funkcji, która  poddawana jest pod głosowanie Zgromadzenia Metropolii. Najbliższa sesja Zgromadzenia odbędzie się 25 czerwca. Na wybranie nowego członka zarządu Zgromadzenie Metropolii ma miesiąc od złożenia rezygnacji, a zgłoszony przez Przewodniczącego Zarządu kandydat musi zostać wybrany podwójną większością głosów, w głosowaniu tajnym.

Prof. Krzysztof Zamasz został członkiem zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii 12 września 2017 roku, a 27 marca 2018 roku objął funkcję wiceprzewodniczącego zarządu. Odpowiadał za sprawy związane z rozwojem społeczno-gospodarczym, współpracą międzynarodową oraz inwestycjami.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress