Areszt dla domowego oprawcy

2018-07-13

Do aktów przemocy domowej dochodzi nie od dziś. Wiele z tego rodzaju przestępstw nie jest zgłaszanych, przez co sprawcy mogą cieszyć się wolnością. Bezkarny za znęcanie się nad swoją żoną z pewnością nie zostanie 41-letni mieszkaniec Będzin.

41-letni będzinianin zamienił życie swojej małżonki w piekło ponad 3 lata temu. Agresja mężczyzny nie ograniczała się tylko do wyzwisk i gróźb, przybierała też często formę rękoczynów.

Zastraszona 40-latka nie informowała jednak do tej pory o swoich problemach. Od końca czerwca bieżącego roku nastąpiła eskalacja agresywnego zachowania domowego oprawcy, na którą bez wątpienia miał wpływ spożywany przez 41-latka w nadmiarze alkohol. 28 czerwca mężczyzna wszczął awanturę, w czasie której w jego mieszkaniu interweniowali będzińscy stróże prawa. Po tym zdarzeniu prokurator wydał postanowienie o zakazie zbliżania się 41-latka do swojej żony.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Zakazy sądu nie powstrzymały jednak mężczyzny przed nachodzeniem kobiety i wszczynaniem kolejnych awantur. W trakcie jednej z nich mężczyzna zdewastował należący do żony samochód. Kolejny incydent wymusił zastosowania ostrzejszego środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania. 41-latkowi grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress