Ekososna z Ekostacji

2018-07-05

Z końcem przyszłego tygodnia Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Sosnowcu rozpoczyna kampanię „Ekososna z Ekostacji! Akcja będzie polegać na wymianie butelek PET i aluminiowych puszek na zielone sadzonki.

Akcja skierowana jest do wszystkich, którym bliska jest idea dbania o środowisko i ekologia. Chcemy udowodnić, że mieszkańcy Sosnowca nie tylko ekologicznie podchodzą do życia, ale mogą i chcą propagować ekologiczny tryb życia.

Akcja „Ekososna z Ekostacji! Wymień surowce na sadzonki sosny” potrwa od 15 lipca do 15 września 2018 r. Jej założeniem jest zbiórka butelek PET i aluminiowych puszek.

Każda osoba, która przywiezie do Ekostacji Juliusz – Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (Sosnowiec, ul. Grenadierów 21) aluminiowe puszki i butelki PET, będzie mogła wziąć udział w programie i zbierać punkty, by po zakończeniu akcji otrzymać sadzonkę sosny!

- wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Aby otrzymać sadzonkę sosny należy zebrać 8 pieczątek do przygotowanych specjalnie EkoKart.  Za każde oddane 20 butelek PET przysługuje 1 pkt.; za każde oddane 15 puszek aluminiowych również przysługuje 1 pkt.  Dla osoby, która zbierze największą ilość surowców Organizator ufunduje specjalną nagrodę.

Chcemy zmotywować mieszkańców miasta do rywalizacji, nie tylko po to, by otrzymać sosnę, ale by żyć ekologicznie. Namów sąsiada i rywalizujcie w ilości zebranych surowców. Uczestnikiem akcji może być każdy mieszkaniec Gminy Sosnowiec, który wnosi opłaty za zagospodarowanie odpadami.

 - wyjaśnia Jacek Gaim, prezes MPGO Sp. z o.o

Regulamin akcji  znajduje się na stronie internetowej (www.mpgo.sosnowiec.pl), oraz w miejscu zbiórki surowców: Ekostacji Juliusz. Ekostacja Juliusz czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-17.00.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress