Magia filmu, czyli innowacyjne warsztaty w PKZ

2018-07-03

Kino Kadr działające w Pałacu Kultury Zagłębia z okazji wakcji zorganizowało innowacyjne warsztaty filmowe dla dzieci pn. „Mały Książę”. Jak mówią organizatorzy ”pomysłodawca projektu – Jarosław Cyba – przeszedł samego siebie!”

Fot: Grzegorz Drygała

Uczestnicy warsztatów swoją prace rozpoczęli 2 lipca, pierwszym zadanie było obejrzenie animacji o Małym Księciu. Po takim wprowadzeniu w świat stworzony przez Antoine de Saint-Exupéry’ego,  zajęto się stworzeniem niezbędnych rekwizytów i scenografii potrzebnej do realizacji filmu, a raczej unikalnego spektaklu w formie obrazu filmowego realizowanego w czasie rzeczywistym.

Wszystkie elementy, które obecnie przygotowujemy znajdą się na głównej scenie 6 lipca podczas premiery, aby widzowie mogli obserwować jak powstaje film i z czego się składa. Praca dzieci biorących udział w warsztatach będzie bezpośrednio prezentowana na dużym ekranie zawieszonym nad sceną, na której rozgrywać się główna akcja filmu.

 – mówi pomysłodawca projektu oraz opiekun Amatorskiego Klubu Filmowego „Zagłębie” Jarosław Cyba.

W finale zobaczymy zatem grę aktorską oraz pracę z lalkami i makietami.

Trwające obecnie warsztaty są czymś innowacyjnym, wymagają wykorzystania dużej ilości sprzętu technicznego, podzielności uwagi, uruchomienia olbrzymich pokładów kreatywności oraz koordynacji i współpracy między wszystkimi członkami przedsięwzięcia. Z niecierpliwością oczekujemy premiery, na którą wstęp jest bezpłatny!

-komentuje Olaf Otwinowski z Pałacu Kultury Zagłębia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress