Mniej etatów straży miejskiej w Sławkowie

2018-07-13

Straż miejska w Sławkowie od lipca pracuje w pomniejszonym składzie. Dotychczas w jednostce zatrudnionych było siedem osób, teraz liczbę etatów zmniejszono do pięciu zatrudnionych.

Zmiana ilości strażników miejskich to efekt likwidacji nocnych dyżurów. Jak argumentują władze Sławkowa, w pierwszym kwartale 2018 roku interwencje na nocnej zmianie stanowiły zaledwie 5% wszystkich działań podejmowanych przez strażników.

W związku z tym, że na terenie Sławkowa funkcjonuje całodobowy komisariat policji, zmiana nie wpłynie na poziom bezpieczeństwa mieszkańców, a przyniesie wymierne oszczędności, które będzie można przeznaczyć na inne, istotne zadania.

– podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

W tej kadencji straż miejska w Sławkowie była już poddawana reorganizacji. Na początku 2018 roku zmniejszono liczbę etatów z dziewięciu do siedmiu. Powodem było zwiększenie się liczby stacjonujących w sławkowskiej komendzie policjantów. Od 2012 roku w ramach struktury organizacji terenowej powiatowej policji działa Komisariat Policji w Sławkowie, liczący obecnie piętnaście etatów.

Warto przypomnieć, że władze Sławkowa opiniowały w tym roku w komendzie wojewódzkiej likwidację straży miejskiej. Komendant wojewódzkiego policji w Katowicach, uznał jednak, że może to wpłynąć na „poczucie bezpieczeństwa społeczności lokalnej”. Decyzją burmistrza Sławkowa w 2019 roku odbędą się konsultacje z mieszkańcami, które będą miały dla całej sprawy znaczenie rozstrzygające.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress