Policyjny kursanci zatrzymali złodziei

2018-07-04

Policyjni kursanci ze Szkoły Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn, odpowiedzialnych za kradzież przewodów elektryczny. Przyszli mundurowi przyłapali złodziei na gorącym uczynku. 

Sosnowieccy mundurowi z ogniwa patrolowego Komisariatu Policji II, pełniąc służbę wspólnie kursantami ze Szkoły Policji w Katowicach, podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy na terenie nieużytków opalali w ognisku przewody elektryczne. Obaj na początku twierdzili, że przewody te znaleźli, jednak wersja ta przestałą być prawdopodobna, kiedy w posiadanych przez nich bagażach policjanci ujawnili narzędzia do cięcia metalu i rękawice. Mężczyźni zostali zatrzymani.

- wyjaśnia KMP w Sosnowcu.

Mieszkańcy Sosnowca w wieku 44 i 45 lat ukradli przewody z terenu jednej z dużych sosnowieckich firm. Jak podkreślają funkcjonariusze takie kradzieże są niezwykle uciążliwe ponieważ często powodują uszkodzenie całej sieci.

Złodzieje kradną element, który sam w sobie nie stanowi znacznej wartości, jednak jego brak powoduje uszkodzenie i często bezużyteczność całego urządzenia. Nierzadko zdarza się, że drobna kradzież ma wpływ na bezpieczeństwo wielu osób, bowiem jest ono zależne od prawidłowego działania urządzenia. Tak dzieje się np. w przypadku kradzieży niektórych elementów infrastruktury kolejowej. Dlatego właśnie te czyny są niezmiennie przedmiotem szczególnej uwagi policjantów.

- komentują policjanci.

Tym razem udało się szybko ustalić sprawców kradzieży. Zatrzymani sosnowiczanie usłyszeli zarzuty kradzieży, za którą mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress