Pouczenia zamiast mandatów… ruszył protest policjantów

2018-07-11

Na kilkanaście dni przed Świętem Policji, mundurowi rozpoczęli akcję protestacyjną polegającą na nie wystawianiu mandatów za drobne przewinienia. W ten sposób funkcjonariusze chcą wywalczyć poprawę swojej sytuacji ekonomicznej. 

Choć w mediach pojawiają się głosy, że protest policjantów wymierzony jest przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, które w przedwyborczych obietnicach zawarło postulat podwyżek dla mundurowych oraz cofnięcia reformy emerytalnej, to Komitet Protestacyjny NSZZ Policjantów podkreśla, że akcja jest w pełni apolityczna.

Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny.Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Celem protestu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów.

- czytamy w apelu Komitetu Protestacyjnego NSZZ Policjantów.

W apelu czytamy również, że akcja protestacyjna to sprawdzian solidarności dla wszystkich policjantów. Jak podkreślają związkowcy akcja ma odbywać się w sposób zgodny z prawem.

Chcąc wytrącić z dłoni oręż naszym przeciwnikom, podkreślamy i apelujemy do wszystkich biorących udział w naszej akcji, aby przebiegała ona w sposób zgodny z prawem. Dlatego od najbliższego wtorku, podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, korzystajmy zgodnie z prawem z możliwości wynikających z art. 41 kodeksu wykroczeń i wobec ich sprawców stosujmy, w możliwie jak najszerszym zakresie środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, pamiętając, iż naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych Rodaków.

- czytamy dalej.

Akcje protestacyjną policjantów popierają inne służby mundurowe, które na znak wsparcia policjantów wywieszają policyjne flagi związkowe na swoich budynkach.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress