Siekierą chcieli wyrównać rachunki…

2018-07-17

Uzbrojeni w siekierę oraz kij baseballowy, 30-kilkuletni mieszkańcy Sławkowa postanowili wyrównać swoje rachunki i mieszkającym w gminie 18-latkiem. Powodem najścia i późniejszego pobicia oraz zniszczenia mienia należącego do nastolatka miał być zatarg młodzieńca z synem jednego z napastników. 

Mężczyźni zaatakowali 18-latka na prywatnej posesji, w trakcie ataku napastnicy byli kompletnie pijani.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z prywatnych posesji w spokojnym zazwyczaj Sławkowie. Powodem najścia miał być rzekomy zatarg w jaki pewien czas temu wdała się 18-letnia ofiara z synem jednego z nieproszonych „gości”. 32-letni mieszkaniec miasta wraz ze swoim o cztery lata starszym kompanem uzbrojeni w siekierę i kij baseballowy jeszcze przed wieczorną wizytą postanowili swoją odwagę wzmocnić sporą dawką alkoholu. Będąc na posesji zaatakowali młodzieńca, pod jego adresem i obecnej w pobliżu matki padły także groźby.

-wyjaśnia podkom.Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Początkowo mężczyźni pobili nastolatka, następnie za pomocą przyniesionych ze sobą narzędzi zniszczyli sprzęt komputerowy należący do 18-latka. W ręce wezwanych na miejsce sławkowskich policjantów wpadł chwile po ataku 36-latek. Na wolności wciąż pozostaje jego kompan, jednak jak mówią policjanci, zatrzymanie mężczyzny jest już tylko kwestią czasu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress