Śmiertelny wypadek na S1 w Mierzęcicach (wideo)

2018-07-09

Będzińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, który miał miejsce w czwartek około godziny 14.00 na trasie S1 w rejonie Mierzęcic. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu zdarzenia poniósł 47-letni kierowca tira.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, siedzący za kierownicą alfy romeo, 74-letni mieszkaniec Gliwic wjechał na trasę S1 w kierunku Siewierza. Kierowca najprawdopodobniej postanowił zawrócić w miejscu niedozwolonym.

W trakcie nieprawidłowego manewru w osobówkę uderzył ciężarowy daf za kierownicą, którego siedział 47-letni mężczyzna. Ciągnik siodłowy wraz z naczepą przewrócił się na bok blokując trasę w obu kierunkach. Podróżujący alfą mężczyzna doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Zdarzenie zakończyło się tragicznie dla kierowcy dafa. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć w zgniecionej kabinie ciągnika siodłowego.

- mówi podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Poważne utrudnienia w ruchu na S1 trwały wczoraj do godzin wieczornych. Policjanci z Będzina aktualnie wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Fot/Wideo: KPP w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress