Sosnowiec wprowadzi „nocną prohibicję”? (wideo)

2018-07-04

Już niebawem na terenie Sosnowca może obowiązywać „nocna prohibicja”. Zanim władze miasta podejmą decyzję, chcą poznać opinię mieszkańców na temat zakazu sprzedaży alkoholu nocą.

Jeszcze w tym tygodniu na platformie konsultacyjnej Sosnowca pojawi się informacja o tym, że rozpoczynamy konsultacje społeczne dotyczące ewentualnego ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Chcemy aby to mieszkańcy sami zdecydowali czy takie ograniczenia w naszym mieście należy nałożyć. 

- tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Jak można się spodziewać opinie na ten temat są różne. Jedni popierają chęć wprowadzenia zakazu, inni uważają, że przyczyni się on do rozkwitu sprzedaży trunków niewiadomego pochodzenia.

Na wprowadzenie nocnej prohibicji pozwala znowelizowana niedawno ustawa o wychowaniu w trzeźwości.

Konsultacje, które będziemy prowadzić nie wynikają wyłącznie z naszych dążeń do ograniczenia ilości punktów gdzie sprzedajemy alkohol, ale także ze zmian w polskim ustawodawstwie, to jest ten przyczynek do dyskusji, która odbywa się w naszym kraju.

- wyjaśnia Rafał Łysy.

Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy obowiązuje już we kilku śląskich miastach.Jeśli sosnowiczanie poprą wprowadzenie prohibicji to będzie ona obowiązywać najprawdopodobniej od września.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress