Wakacje wśród gwiazd i zaćmienie księżyca(wideo)

2018-07-26

Po raz kolejny w okresie wakacji Szkolne Obserwatorium Astronomiczne, Dąbrowskie Koło Miłośników Astronomii i Astronautyki im. St. R. Brzostkiewicza w Szkole Podstawowej Nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Związku Orła Białego w Dąbrowie Górniczej proponuje program popularnonaukowy skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej, dzięki której możemy poznać odległy i fascynujący świat kosmosu. Co ciekawe już jutro będzie niebywała okazja by zobaczyć przez teleskop zaćmienie księżyca.


Zajęcia prowadzi Dariusz W. Nelle – specjalista ds. astronomii w SP-16 w Dąbrowie Górniczej, ul. M. Konopnickiej 56, tel.32 262 38 71.

Jeśli jesteście ciekawi na czym polegają zajęcia prowadzone w obserwatorium zachęcamy Was do obejrzenia naszego materiału z zeszłorocznej akcji. Głównym punktem programu jest możliwość spojrzenia w oko teleskopu w szkolnej kopule astronomicznej.

Proszę mi wierzyć robi to duże wrażenie, bo nie każdy widział Wielką Czerwoną Plamę na Jowiszu, najjaśniejsze księżyce czy pierścienie Saturna, a ten teleskop pokazuje to bardzo, bardzo wyraźnie.

- mówił Dariusz Nelle – specjalista ds. astronomii ze Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego.

W tym roku obserwatorium czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00 a zajęcia zorganizowane trwają od godz.10:00 do 15:00. W piątek, 27 lipca z uwagi na niecodzienne zjawisko astronomiczne Całkowite Zaćmienie Księżyca, obserwatorium czynne będzie w godzinach od 14:30 do godz. 22:30. Teleskopowe pokazy Słońca oraz piątkowego zaćmienia Księżyca uzależnione są od dobrych warunków atmosferycznych i bezchmurnego nieba.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress