Wybieramy najlepszą przestrzeń na Śląsku (wideo)

2018-07-06

Do końca lipca trwa plebiscyt, w którym internauci mogą wybrać Najlepszą Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018. Głosowanie polega na przyznawaniu punktów trzem wybranym inwestycjom. O miano najlepszej przestrzeni walczą też zagłębiowskie inwestycje. 

Do konkursu z terenu Zagłębia Dąbrowskiego zgłoszono Bawialnie Będzin, rewitalizację kompleksu wypoczynkowego Stawiki w Sosnowcu, modernizacje placu zabaw przy ul. Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej, przebudowę oraz termomodernizacje budynku Urzędu Miasta w Czeladzi. Głosować możemy także na inwestycje zrealizowane w kilku miastach województwa śląskiego.

Do tegorocznej, 19 edycji konkursu zakwalifikowano 25 realizacji, które znajdują się na terenie 18 gmin województwa. 17 realizacji zostało zgłoszonych przez gminy, natomiast 8 zgłoszeń dokonały inne podmioty (inwestorzy i projektanci). Większość realizacji ma charakter rekreacyjno-sportowy z elementami edukacyjnymi, sprzyjający wypoczynkowi, aktywności rodzinnej i integracji społecznej. W konkursie o tytuł najlepszych stanęły zarówno przebudowane, zmodernizowane istniejące już obiekty i przestrzenie, którym nadane zostały nowe funkcje, jak również nowe inwestycje.

- czytamy na stronie plebiscytu.

Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Natomiast we wrześniu zgłoszone projekty oceni jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni 17 października br. Głosy internatów nie będą miały wpływu na ocenę jury.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress