Wyremontują basen w czeladzkiej szkole

2018-07-03

Ruszył remont basenu znajdującego się w Szkole Podstawowej nr 5 w Czeladzi. Po wakacjach uczniowie będą mogli korzystać z odnowionego obiektu.

Fot: Facebook/Zbigniew Szaleniec

Szkoła Podstawowa nr 5 w Czeladzi może pochwalić się już nowoczesnym kompleksem boiskowym, basen odbiegał jednak od standardów XXI wieku, dlatego władze miasta zdecydowały się na jego remont.

Podjąłem decyzję, a RM to zaakceptowała, że musimy z tego niewielkiego basenu zrobić perełkę, zachęcającą do tego by uczniowie naszych szkół właśnie tam na specjalnych zajęciach nauczyli się pływać. I własnie dzisiaj, firma która wygrała przetarg przystąpiła do remontu, który powinien się zakończyć pod koniec września.

- czytamy we wczorajszym wpisie na Facebooku burmistrza miasta, Zbigniew Szaleniec.

Remont basenu wraz z modernizacją całego zaplecza basenowego czyli urządzeń zasilających w wodę, urządzeń grzewczych, chlorujących i szatni dla uczniów powinien kosztować ponad 600 tys. zł. Miasto liczy, że pozyska na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Dotacja miałaby wynieść 1/3 kwoty całej inwestycji. Jeśli jednak nie uda się pozyskać dofinansowania, władze Czeladzi są przygotować by w całości sfinansować inwestycje.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress