Zaatakował siekierą policjantów

2018-07-11

69-letni mieszkaniec Wojkowic w trakcie interwencji zaatakował siekierą policjantów. Agresywny mężczyzna chciał w ten sposób wymusić na mundurowych odstąpienie od dalszych czynności.

Ta, niezwykle groźna policyjna interwencja miała miejsce w miniony poniedziałek. Policjanci wezwani zostali na jedną z prywatnych posesji w centrum miasta, by udzielić asysty ratownikom medycznym.

 W trakcie interwencji 69-letni mieszkaniec miasta zaczął się zachowywać bardzo agresywnie. Mężczyzna zabarykadował się początkowo w mieszkaniu i grożąc policjantom chciał zmusić ich do odstąpienia od dalszych czynności. Nie pomogły próby uspokojenia furiata, który wielokrotnie znieważył policjantów. W pewnym momencie uzbrojony w siekierę rzucił się na mundurowych.

- wyjaśnia podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Krewki 69-latek został obezwładniony przez stróżów prawa, dzięki czemu interwencję udało zakończyć się szczęśliwym dla mundurowych finałem. Zatrzymany 69-latek przewieziony został do szpitala. Za znieważenie i napad na policjantów grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress