Funkcjonariusze udaremnili próbę samobójczą

2018-08-14

Będzińscy policjanci udaremnili próbę samobójczą 36-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Stróże prawa chcąc nie dopuścić do tragedii musieli użyć siły fizycznej wybijając szybę w pojeździe niedoszłego samobójcy, który chcąc odebrać sobie życie uciekał przed policjantami.

Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy i znajduje się w Miejskim Szpitalu w Czeladzi, gdzie poddawany jest obserwacją psychiatrycznym.

Do zdarzenia doszło w dzielnicy Grodziec w Będzinie. Oficer dyżurny otrzymał informację, że na ul. M. Konopnickiej siedzi w aucie mężczyzna chcący popełnić samobójstwo. Przybyły na miejsce będziński patrol policji w trakcie penetracji dzielnicy zauważył opisywany pojazd przy jednym ze sklepów mieszczących się przy ul. Zagórnego. Na widok policjantów niedoszły samobójca próbując ucieczki uderzył w budynek sklepu, a następnie próbował wjechać na jezdnie. Pomimo próśb i nawoływań policjantów do otwarcia drzwi, mężczyzna nie odpowiadał na pytania i zachowywał się nieracjonalnie – wykrzykując, że nie chce już żyć.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Mężczyzna nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, dlatego policjanci zdecydowali się wybić szybę w samochodzie i obezwładnionego 36 – latka przekazali załodze Pogotowia Ratunkowego.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress