„Mała książka – wielki człowiek”

2018-08-20

Na przygodę z literaturą nigdy nie jest za wcześnie, tym bardziej, że obcowanie z książką to jedna z najlepszych form rozwoju umysłu i wyobraźni dziecka. O tym jak wiele młody człowiek może osiągnąć dzięki literaturze, będą mogli przekonać się uczestnicy ogólnopolskiego projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”, który niebawem ruszy w Będzinie.

Będzińska książnica już dziś zachęc rodziców wszystkich trzylatków do głośnego czytania dzieciom w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek. Trzylatki”.

To kolejny projekt w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki promujący czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci, uświadamiający rodzicom, jak ważne jest czytanie dziecku od najmłodszych lat. Skierowany jest do trzylatków i ich rodziców, których Miejska Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, jako jedna z 731 uczestniczących w akcji bibliotek, zaprasza do wspólnej czytelniczej przygody.

- wyjaśniają bibliotekarze.

Udział w projekcie nie jest niczym skomplikowanym, wystarczy przyjść do oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki wraz z trzyletnią pociechą. Podczas takiej wizyty dziecko otrzyma w prezencie „wyprawkę czytelniczą” zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Gdy w karcie zebranych zostanie 10 naklejek mały czytelnik otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Projekt czytelniczy ruszy we wrześniu. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w oddziale dla dzieci i młodzieży naszej biblioteki.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress