MKS Będzin rusza z przygotowaniami w przyszłym tygodniu

2018-08-10

13 sierpnia siatkarze MKS-u rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, który zainaugurują dwa miesiące później domowym meczem z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W drugiej kolejce zagrają w Bełchatowie z PGE Skrą.​​​​​​​

Fot: Wojciech Borkowski/FotoBorkowscy

W sierpniu będzinianie skupią się wyłącznie na treningu. Cykl gier kontrolnych rozpoczną w drugi weekend września, a w planach mają m.in. udział w trzech turniejach towarzyskich.

Okres przygotowawczy ze względu na dużą liczbę i intensywność treningów nigdy nie należy do łatwych. Od poniedziałku będziemy pracować dwa razy dziennie, rano w siłowni i po południu w hali. We wrześniu przyjdzie czas na granie.

- zapowiedział Emil Siewiorek, asystent trenera Gido Vermeulena.

Pod nieobecność Holendra, przygotowującego męską reprezentację swojego kraju do wrześniowych mistrzostw świata, obowiązki pierwszego trenera MKS-u przejmie Emil Siewiorek, któremu pomagać będą Agnieszka Bronisz (fizjoterapeutka) i Maciej Etgens (statystyk).

Jestem podekscytowany i z niecierpliwością wyczekuję początku sezonu. Mam nadzieję, że godnie zastąpię trenera Vermeulena i wykonam nakreślony przez niego plan.

- dodał.

Przylot holenderskiego szkoleniowca do Polski będzie uzależniony od występu jego podopiecznych na mistrzostwach świata, na których zobaczymy jeszcze dwóch nowych zawodników naszej drużyny: Jake’a Langloisa (przyjmującego reprezentacji USA) i Lincolna Williamsa (atakującego reprezentacji Australii).

Zbliżający się sezon będzie jeszcze bardziej wymagający od poprzedniego. W wyniku zmniejszenia PlusLigi do 14 drużyn, jej poziom znacząco się wyrówna, co oznacza, że o każde zwycięstwo będzie zdecydowanie trudniej. Wiele ruchów transferowych w PLS wzbudziło zainteresowanie, jednak możliwości poszczególnych zespołów będzie można ocenić dopiero po kilku kolejkach.
Kadra na sezon 2018/2019:

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący: Lincoln Alexander Williams (Australia), Rafał Faryna

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

Przyjmujący: Adrian Buchowski, Jake Langlois (USA), Jan Fornal, Jakub Peszko

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

 

Sztab szkoleniowy:

Trener: Gido Vermeulen (Holandia)

Asystent trenera: Emil Siewiorek

Fizjoterapeutka: Agnieszka Bronisz

Statystyk: Maciej Etgens.

Źródło: MKS Będzin

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress