Nowa wystawa w Pałacu Schoena

2018-08-28

Pałac Shoena w Sosnowcu zaprasza wszystkich na wernisaż najnowszej wystawy pt: „Dopełnienie”. Wydarzenie odbędzie się 6 września o godzinie 18.00.

Fot: archiwum Małgorzaty Dajewskiej

„Dopełnienie” to wystawa prezentująca unikatowe szklane kompozycje Małgorzaty Dajewskiej i malarstwo Piotra Błażejewskiego

Twórcy od wielu lat łączą działalność artystyczną z pracą naukową i pedagogiczną na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzą także artystyczny tandem. Ich wspólne przedsięwzięcia pozwalają na oddziaływanie  i wzajemne przenikanie odmiennych rodzajów sztuki. Ekspozycja została zorganizowana z okazji 35-lecia pracy twórczej artystki i 45-lecia działalności Piotra Błażejewskiego. Prezentuje osiemdziesiąt szklanych obiektów i osiemdziesiąt obrazów wypożyczonych z kolekcji muzealnych i od osób prywatnych (krajowych i zagranicznych), wśród których są prace znane z wcześniejszych wystaw i publikacji oraz zupełnie nowe, powstałe z myślą o jubileuszowej ekspozycji.

 - wyjaśnia Joanna Kunysz, kustosz, Dział Edukacyjno-Promocyjny Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu.

Ekspozycja będzie prezentowana w: Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu od 6 września do 28 października 2018 roku. Kuratorem wystawy jest Ewa Chmielewska.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress