Sławkowska młodzież moTYwuje!

2018-08-29

Kolejny projekt sławkowskiej młodzieży rusza już od września! To „MoTYwacyjny kop!” Ady Kurowskiej i Wojtka Radzika, który znalazł się na liście laureatów konkursu grantowego dla młodzieżowych liderów programu „Równać Szanse”. MOK w Sławkowie i autorzy projektu zapraszają młodzież w wieku od 13 do 19 lat na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 5 września o 17:00 w Młodzieżowej Galerii „Za sceną” w MOK-u.

Ada Kurowska i Wojtek Radzik, dzięki swej aktywności w projekcie „Młodzieżotypy Obalają Mity” prowadzonym przez Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie, zostali zgłoszeni na szkolenie Młodzieżowych Liderów Programu „Równać Szanse” jako jedni z 65 uczestników projektów z całej Polski. Na tygodniowe szkolenie do Warszawy komisja zaprosiła 24 osoby. Po jego zakończeniu, Młodzieżowi Liderzy mieli możliwość stworzenia własnych wniosków. Spośród 13 złożonych w konkursie wyłoniono 6 zwycięskich, w tym „MoTYwacyjny kop!” – Ady i Wojtka.

Od września Miejski Ośrodek Kultury rusza więc z projektem, który jak wskazuje nazwa, da młodzieży jeszcze więcej wewnętrznej motywacji i siły, pobudzi wiarę w siebie i rozwinie ich artystyczną duszę. Chodzi o to, aby młodzież uwierzyła w swoje talenty, wartości, przełamała lęki dotyczące funkcjonowania we współczesnym świecie i „dała sobie lajka”. Młodzież spotka się z arterapeutą, odbędzie warsztaty fotocoachingowe. Ciekawym elementem projektu będzie także wyjazd do Krakowa, gdzie uczestnicy wezmą udział w serii motywacyjnych wyzwań pod nazwą „Big town challenge”. Ktoś będzie miał za zadanie znalezienie połączenia do konkretnej części miasta i pokierowania grupą, inna osoba zatrzyma kilku przechodniów, aby powiedzieć im, że są wartościowi, piękni, a na końcu zrobi sobie z nimi pamiątkowe selfie.

Podczas finału projektu uczestnicy zorganizują w Miejskim Ośrodku Kultury konferencję psychologiczno-coachingową, na którą zaproszą młodzież ze szkół oraz pedagogów.

W związku ze współpracą z Urzędem Miasta, na terenie Sławkowa powstanie „Aleja Motywacji”. Będą to chodnikowe murale ze stworzonymi przez młodzież motywacyjnymi przesłaniami. Młodzi wyjdą więc ze sztuką na ulice. Street art jest modny ale i potrzebny. Sztuka bowiem może pomagać, odgrywać aspekt terapeutyczny, sztuka jest istotą wolnej myśli i kanałem pozytywnych przesłań.

Źrodło: UM w Sławkowie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress