Strażacy ze Sławkowa mają nowy sprzęt

2018-08-28

Warte ponad 19 tys. zł wyposażenie do akcji ratunkowych trafiło w czwartek 19 lipca do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie. Sprzęt zakupiony został ze środków pozyskanych przez miasto z Ministerstwa Sprawiedliwości.

W przekazaniu sprzętu wziął udział st. bryg. Adam Wilk, komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Będzinie. W jego skład wchodzą dwa defibrylatory i dwa zestawy toreb ratowniczych z szynami do usztywniania złamań i deskami ortopedycznymi.

To nie pierwsze wsparcie, jakie otrzymują służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w mieście. W ubiegłym roku na wyposażenie OSP trafił wart ponad 740 tys. zł nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault D14. Jego zakup stał się możliwy dzięki pozyskaniu przez Sławków w ramach projektu finansowanego ze środków europejskich ponad 400 tys. zł. Resztę kwoty  ze swojego budżetu dołożyło miasto. Z kolei od grudnia na terenie Sławkowa funkcjonuje całodobowa stacja pogotowia ratunkowego. Pomieszczenia dla ratowników zostały wyremontowane, powstała też zadaszona wiata. Na wyposażenie stacji trafił fabrycznie nowy ambulans volkswagen crafter typu „C”, zakupiony przez RPR w Sosnowcu przy wsparciu urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego.

Źródło: UM w Sławkowie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress