Ulica ks. Blachnickiego w Sosnowcu jak nowa

2018-08-23

Przebudowa blisko kilometrowego odcinka ulicy ks. Blachnickiego w Sosnowcu-Zagórzu została zakończona. Tym samym po uchodzący za jeden z najgorszych odcinków w mieście fragment jezdni pomiędzy ulicami Braci Mieroszewskich i Lenartowicza pozostało tylko wspomnienie. 

Fot: UM w Sosnowcu

Za realizację inwestycji odpowiadała firma Eurovia. W pierwszym etapie wykonawca skupił się na projektowaniu zmian na tym odcinku,prace drogowe rozpoczęły się w lutym 2018 roku.

Dzięki przeprowadzonym pracom w miejscu skrzyżowania ulicy Blachnickiego z al. Wolności i ul. Białostocką powstało rondo.

Myślę, że ze zmian ucieszą się również rowerzyści, ponieważ powstała droga rowerowa. Nie zapomnieliśmy o przebudowie chodnika oraz budowie zatok autobusowych. Całość jest pięknie oświetlona, bo ustawiliśmy prawie 40 słupów na których zamontowaliśmy LED-owie oświetlenie. Przeprofilowany został również łuk jezdni na wysokości.

– wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przebudowa ulicy Blachnickiego kosztowała miasto 4 mln zł. Dopełnieniem inwestycji będą wykonane jesienią nasadzenia drzew.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress