Ulica Zuzanny zostanie przebudowna

2018-08-27

Urząd Miejski w Sosnowcu podpisał umowę w formule „zaprojektuj i wybuduj” z firmą Silesia Invest z Gliwic, która wyremontuje drogę wraz z chodnikiem w ciągu ulicy Zuzanny. To kolejne zmiany na miejskich drogach.

Fot: UM w Sosnowcu

Na remont miasto wyda 1,35 mln zł, prace obejmą odcinek od skrzyżowania z ulicą Jędryczki, do wyjazdu spod wiaduktu w ciągi ul. 3 Maja.  Inwestycja przewiduje budowę chodnika wzdłuż ulicy.

Dodatkowo wybudujemy zupełnie nowy chodnik od strony DK94, który zapewni bezpiecznie dojście do parkingu znajdującego się po tej stronie ulicy parkingu. W projekcie uwzględniliśmy również zupełnie nowy przystanki autobusowe w obu kierunkach, które będą zlokalizowane nieopodal parkingów.

  – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

To jednak nie wszystko, w ramach prac powsyaną nowe miejsca parkingowe przy cmentarzu, a także oświetlenie drogi i chodnika wzdłuż cmentarza.

Na realizację tej inwestycji miasto uzyskało dofinansowanie z środków Funduszu Metropolitalnego, warunek jest jeden – inwestycja musi być zrealizowana w tym roku.

Aby tak się stało miasto uporządkowało kwestie własności działek. Właściciele zgodzili się na podpisanie porozumienia w zamian za wydzielenie i wykup fragmentu działek pod drogę na rzecz gminy.

- tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress