W Czeladzi powstanie tężnia solankowa

2018-08-30

Pierwsza zewnętrzna tężnia solankowa w Zagłębiu Dąbrowskim powstanie w Czeladzi, przy ul. Krótkiej w sąsiedztwie siłowni pod chmurką. Montaż urządzenia rozpocznie się już niebawem. 

Jak wyjaśnia Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi tężnia nie będzie duża, ponieważ miasto chce najpierw sprawdzić czy taki obiekt będzie budził zainteresowanie mieszkańców.

W wielu Polskich miastach w ostatnich latach powstały tężnie solankowe, przy których odpoczywając można wdychać korzystne dla zdrowia bogate w mikroelementy powietrze, takie jak: jod, brom, magnez, wapń, żelazo czy sód. Od początku roku czynimy starania, by taka niewielka tężnia solankowa powstała także w naszym mieście. I udało się, na nowym skwerze, który wybudujemy przy ul. Krótkiej w sąsiedztwie siłowni pod chmurką, za kilka dni rozpocznie się montaż pierwszej w Czeladzi i Zagłębiu, tężni solankowej.

- komentuje Zbigniew Szaleniec Burmistrz Czeladzi

Jeśli mieszkańcy Czeladzi będą z chęcią korzysta z powstającej tężni solankowej to w  mieście powstanie kolejne tego typu miejsce.

Jeżeli pomysł się sprawdzi, a mieszkańcy chętnie będą korzystać z przysparzającej zdrowia inhalacji solankowej, to w kolejnej kadencji wybudujemy w naszym mieście albo jeden duży obiekt w którymś z parków, albo trzy średniej wielkości w każdej części miasta.

-zapowiada burmistrz miasta.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress