Wyprawka dla sosnowieckich pierwszaków

2018-08-10

Sosnowiec wesprze finansowo rodziców z Sosnowca, których dzieci rozpoczną po wakacjach po raz pierwszy naukę w pierwszej klasie, wszystko dzięki miejskiemu programowi „Wsparcie na starcie”.

Fot: UM w Sosnowcu

W ramach programu opiekunowie otrzymają od miasta 300 zł na zakup artykułów i przyborów szkolnych, odzieży i obuwia. Ustalenie wysokości refundacji takich wydatków będzie się odbywać na podstawie przedstawionych przez rodzica imiennych faktur lub rachunków. Suma refundacji nie będzie mogła jednak przekroczyć 300 złotych.

Rodzice mogą gromadzić dokumenty zakupu od 1 sierpnia. Na wsparcie mogą liczyć rodziny pierwszoklasistów, niezależnie od tego, czy do pierwszej klasy pójdzie dziecko sześcioletnie czy siedmioletnie. Nie obejmie ono jedynie tych dzieci, które po raz drugi rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

- wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Rodzice zainteresowani skorzystaniem z programu będą musieli od 1 do 15 września złożyć w sekretariacie szkoły, w której dziecko rozpoczęło naukę, wniosek o przyznanie jednorazowego wsparcia wraz z zestawieniem faktur lub rachunków z ich opisem. Wszystkie złożone wnioski zostaną zweryfikowanie przez Wydział Polityki Społecznej. Wypłata pieniędzy ma nastąpić do połowy grudnia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress