15tka z Katowic do Sosnowca

2018-09-06

Tegoroczna 15tka z Katowic do Sosnowca to już czwarta edycja biegu ulicznego na dystansie 15km ściśle związanego z linią tramwajową numer 15, która od 1931 roku łączy Śląsk z Zagłębiem. Bieg odbędzie się 8 września w sobotę, jako wydarzenie w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.     

Zawodnicy wystartują o godzinie 14.00 z katowickiego Placu Szewczyka, skąd wzdłuż linii tramwajowej 15 pobiegną do Sosnowca. Meta usytuowana będzie pod Halą Widowiskowo-Sportową przy ul. Żeromskiego.

Każdy biegacz w pakiecie startowym otrzyma koszulkę techniczną, a na mecie wodę i posiłek regeneracyjny. Wszyscy , którzy ukończą zmagania w regulaminowym czasie 135 minut zostaną nagrodzenie pamiątkowymi medalami. Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn, regulamin przewiduje 4 kategorie wiekowe dla pań i 5 dla panów, trzy najlepsze osoby we wszystkich kategoriach zostaną nagrodzone pucharami i nagrodami rzeczowymi. Podobnie jak podczas edycji wcześniejszych miasta Sosnowiec i Katowice nagrodzą swoich najlepszych mieszkańców.

Biuro Zawodów będzie czekało na biegaczy 7 i 8 września w Galerii Katowickiej. Regulamin i druk zgłoszenia dostępne są na stronie www.biegpietnastka.pl  

Mieszkańców Sosnowca na Start do Katowic przywiozą tramwaje linii 15, a Katowiczanie po Mecie w Sosnowcu będą mogli nimi wrócić do domu. Poza propagowaniem zachowań proekologicznych, zdrowego trybu życia i komunikacji publicznej bieg 15tka z Katowic do Sosnowca ma na celu integrację mieszkańców Zagłębia i Śląska.

Organizatorzy:

M Event, Partnerzy: Tramwaje Śląskie, KZK GOP, Miasto Sosnowiec, Miasto Katowice, MOSiR Sosnowiec, Galeria Katowicka, Katowickie Wodociągi, XIV LO w Katowicach.

Źródło: UM w Sosnowcu

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress