Święto Plonów w Psarach (wideo)

2018-09-06

Wrzesień w Psarach rozpoczął się tradycyjnymi dożynkami gminnymi. Święto plonów zainaugurował przemarsz korowodu spod Urzędu Gminy.

Przy akompaniamencie orkiestry korowód dotarł na Stadion LKS Iskry Prasy, gdzie odprawiona została msza święta. Po nabożeństwie goście uczestniczyli w tradycyjnym obrzędzie dożynkowym. Wójt Gminy Psary, Tomasz Sadłoń dziękował następnie za trud pracy włożony w rolę i podsumował prace samorządu gminnego.

Wśród licznie przybyłych gości na dożynkach znaleźli się między innymi posłowie, przedstawiciele województwa śląskiego oraz lokalni politycy.

Po oficjalnej części dożynek przyszedł czas na występy lokalnych zespołów śpiewaczych i folklorystycznych, które rozpoczął Dziecięcy Zespołu Folklorystycznego z Dąbia.

Psary to gmina, w której kultywowanie tradycji jest niezwykle istotne, dlatego tak ważną imprezą dla wszystkim mieszkańców są organizowane rokrocznie dożynki.

Pokazywanie jak piękne potrafią być polskie tradycje i ich kultywowanie powinno być wazne dla kazdego z nas

Na Psarskiej scenie w ramach dożynek gościły nie tylko folklorystyczne klimaty. Mieszkańcy gminy bawili się również podczas koncertu COCO Afro. Gwiazda wieczoru był zespół Milano, który porwał publikę do zabawy. Dożynki w Psarach zakończyły się niezwykle efektownym pokazem laserowym.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress