Bezpłatne szczepienia dla seniorów w Będzinie

2018-09-10

Jesienią częściej jesteśmy narażeni na infekcje i różnego rodzaju choroby, w tym także grypę. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania zachorowaniom na grypę oraz jej powikłaniom jest coroczne szczepienie. W Będzinie seniorzy mogą wykonać je zupełnie za darmo. 

Im jesteśmy starsi nasz organizm gorzej radzi sobie z wirusami i bakteriami. Takie choroby jak grypa dla osób w podeszłym wieku mogą być niezwykle groźne, ponieważ są one najczęstszą przyczyną zaostrzeń chorób układu oddechowego, mogą także prowadzić do poważnych powikłań.

W trosce o zdrowie będzińskich seniorów magistrat proponuje dla nich bezpłatne szczepienia, które odbywać się będą w Przychodni NSZOZ EŁ-MED w Będzinie (Łagisza) przy ulicy Pokoju 14, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 17.00

Prezydenta Miasta Będzina zaprasza mieszkańców, którzy ukończyli 65. rok życia na bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko grypie w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyczny szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców miasta Będzina w wieku 65+ na lata 2018 - 2020”.

- czytamy na stronie UM w Będzinie.

Informację na temat szczepień można uzyskać pod numerem telefonu przychodni (32) 661-49-03, (32) 661-48-71, (32) 661-48-81

Szczepienia zostaną zakończone 30 listopada 2018 roku lub w momencie wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację programu. Ze względu na ograniczoną liczbę szczepionek, o zakwalifikowaniu się do programu decyduje kolejność zgłoszenia, tzn. zgłoszenia się do podmiotu leczniczego realizującego program.

- przekazuje magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress