Czwarta edycja Polskiego Dnia Bluesa w Sosnowcu

2018-09-06

Już 16 września w Sosnowcu odbędą się Polskie Dni Bluesa, to kolejna inicjatywa kulturalna na mapie naszego regionu. Impreza została wymyślona kilka lat temu przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe w rocznicę urodzin B.B. Kinga (16 września), a lokalnie rozpropagowana przez Krzysztofa Rubika, miłośnika Bluesa, Jazzu–harmonijkarza zespołów Old Wave i Rockomotive.

Imprezy odbywają się w różnych miejscach Polski przez cały wrzesień. Założeniem PDB jest propagowanie muzyki bluesowej, integracja środowiska muzyków ze Śląska i Zagłębia, a także koncerty zespołów lokalnych i kapel bluesowo-rockowych z innych części kraju.

W tym roku zagrają: Br Band, Blues Junkers oraz Cotton Wing – zespoły zdobywające laury na największych festiwalach w kraju i za granicą. Koncert poprowadzi znany dziennikarz muzyczny Wojciech Zamorski.

Polskie Dni Bluesa odbędą się w sali koncertowej MUZA w Sosnowcu 16.09.2018. Impreza startuje o 18.00.

Nowością w bieżącej edycji P.D.B. będzie after party muzyków koncertowych i lokalnej sekcji rytmicznej w nowym klubie muzycznym„Pod Kominem” w budynku Energetycznego Centrum Kultury im. Jana Kiepury przy ul. Będzińskiej. Start godz. 21.00

Jak zwykle miła atmosfera zapewniona. Dla osób posiadających bilety z koncertu w Muzie wstęp bezpłatny.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress