Dzielnicowy uratował bezdomnego

2018-09-07

Mocno wycieńczony i odwodniony 53-letni mężczyzna został uratowany dzięki reakcji będzińskiego dzielnicowego. Policjant zaniepokoił się, że od dłuższego czasu nie miał kontaktu z mężczyzną i postanowił go odszukać. 

Fot: KPP w Będzinie

W czasie kontroli jednego z pustostanów na granicy Będzina i Dąbrowy Górniczej, policjant odnalazł 53-latka. Jego stan nie był najlepszy, mężczyzna był tak wycieńczony, że nie potrafił ustać na nogach.

Dzielnicowy z będzińskiej Ksawery zwrócił uwagę, że od dłuższego czasu nie spotkał znanego mu 53-letniego bezdomnego. Asp. sztab. Jacek Bochenek postanowił poszukać mężczyzny i ustalić jego aktualne miejsce pobytu. Mimo, iż temperatura zewnętrzna nie stwarza jeszcze zagrożenia dla osób nie posiadających dachu nad głową, mundurowy przeczuwał, że 53-latek może mieć problem. W poszukiwaniu bezdomnego dzielnicowy udał się między innymi do pustostanu stojącego przy ul. Siemońskiej na granicy Będzina i Dąbrowy Górniczej. Tam na podłodze odnalazł osłabionego i odwodnionego 53-latka.

- czytamy w policyjny komunikacie.

Dzięki dzielnicowemu z Ksawery bezdomny 53-latek trafił w ręce ratowników medycznych, którzy udzieli mu niezbędnej pomocy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress