Metropolia przyjazna rowerom

2018-09-06

Studium tras rowerowych dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, dokument jest niemal gotowy.

Okazją do przekazania ostatnich uwag będzie potkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych i mieszkańcami zainteresowanymi tematyką rowerową, odbędzie się 6 września (czwartek) o godz. 17 w siedzibie GZM.

Jesteśmy na ostatniej prostej, jeśli chodzi o prace nad studium tras rowerowych, czyli „rowerowym układem krwionośnym”, który w przyszłości ma połączyć wszystkie miasta i gminy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zanim jednak prace nad dokumentem zostaną zakończone, chcemy postawić „kropkę nad i” i poprosić przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz mieszkańców, zainteresowanych tematyką rowerową, o ostatnie sugestie, które mogłyby zostać wprowadzone do tego opracowania.

– mówi Marcin Dworak, metropolitalny oficer rowerowy.

Pod koniec czerwca zaprezentowany został wstępny projekt studium tak aby mieszkańcy, organizacje pozarządowe oraz przedstawiciele miast i gmin Metropolii, mieli czas na naniesienie swoich propozycji.

Przypomnijmy, że w dokumencie przedstawiono wówczas przebieg 85 tras rowerowych, o łącznej długości ok. 1500 km. Część z nich pokrywa się z już istniejącymi drogami, część z tymi, które są w fazie realizacji, a część to koncepcja budowy całkiem nowych dróg, by połączyć rowerowo cały obszar Metropolii.

-tłumaczy Kamila Rożnowska, Departament Promocji i Komunikacji Społecznej GZM.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress