Skaner linii papilarnych pomógł ustalić tożsamość chorego

2018-09-04

Nowoczesne urządzenia, z których każdego dnia korzystają policjanci mogą okazać się bezcenne nie tylko dla funkcjonariuszy. Mundurowi z Sosnowca zostali poproszeni o pomoc w identyfikacji mężczyzny, który został przyjęty do jednego ze szpitali.  Kryminalni zidentyfikowali mężczyznę przy pomocy skanera linii papilarnych.

Fot: KMP w Sosnowcu

Pomoc policjantów była konieczna ponieważ  pacjent trafił do szpitala w ciężkim stanie i pomimo, że był przytomny, nie było możliwości nawiązania z nim kontaktu.

Sosnowieccy policjanci zostali poproszeni o pomoc w identyfikacji mężczyzny, który w ciężkim stanie trafił do jednego ze szpitali. Mężczyzna był przytomny, jednak nie było możliwości nawiązania z nim kontaktu. Kryminalni zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób, użyli więc przyrządu służącego do skanowania linii papilarnych. Ustalili, że odciski palców chorego figurują w policyjnej bazie. Pacjentem okazał się 58-latek nie posiadający stałego miejsca zameldowania.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Mężczyzna przebywający w szpitalu figurował w policyjnej bazie ponieważ jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie powinien trafić w związku z zasądzonym wyrokiem. Tym samym, kiedy tylko stan jego zdrowia na to pozwoli, trafi on do jednostki penitencjarnej, w której będzie odbywał karę 6 miesięcy więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress