Z kijem bejsbolowym przyszedł po syna

2018-09-10

Z kijem bejsbolowym w rękach 22-letni mieszkaniec Sosnowca postanowił „odwiedzić” swojego syna i jego matkę. Po awanturze, agresywny mężczyzna zabrał wózek z pięciomiesięcznym niemowlakiem. 

Informację o zajściu policjanci otrzymali od świadka zdarzenia, do dyżurnego zadzwoniła osoba, która widziała, jak najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna z kijem bejsbolowym wszedł do mieszkania. Potem słychać było odgłosy awantury i płacz niemowlęcia.

Na miejscu matka malucha powiedziała mundurowym, że 22-letni ojciec dziecka, po awanturze zabrał wózek, w którym był ich 5 miesięczny syn i wyszedł. Policjanci natychmiast wezwali wsparcie i rozpoczęli poszukiwania. Już po chwili odnaleźli 22-latka. Nadal trzymał kij bejsbolowy i był bardzo agresywny. Policjanci obezwładnili nietrzeźwego agresora i odebrali mu dziecko. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie obecność 1,5 promila alkoholu.

- wyjaśnia KMP w Sosnowcu.

Niemowlę trafiło do centrum pediatrii na konieczne badania, następnie zajęła się nim rodzina zastępcza, ponieważ matka biologiczna chłopca również była pod wpływem alkoholu – 1,6 promila.

Agresywny 22-latek trafił do policyjnego aresztu, za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może trafić do więzienia na 5 lat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress