Będzińskie Mikołajki 2018 (video)

2018-12-13

Nie wiemy, czy wśród naszych widzów są osoby, które nie wierzą w Mikołaja. Jeśli są – to właśnie dajemy im dowód na to, że się mylą. 8 grudnia w Parku „Dolna Syberka” Mikołajów było nawet kilku.
Wszystko to za sprawą Urzędu Miasta w Będzinie, który jak co rok zorganizował dla naszych najmłodszych mieszkańców Będzińskie Mikołajki.

O godzinie 14 na scenie pojawił się elf wraz ze swoją pomocnicą. Były wspólne tańce, zabawy i oczywiście prezenty.

Niedaleko sceny zlokalizowane były stoiska, gdzie dzieci mogły wziąć udział w warsztatach. Każdy mógł tutaj znaleźć coś dla siebie.
Na jednym ze stoisk naszą uwagę przyciągnęło rozłożone w żłobku sianko. Nie służyło ono jednak jako pasza dla reniferów, tylko… O tym opowiedział nam Mikołaj Janusz.

Na innym stoisku dzieci własnoręcznie malowały bombki, które później mogły powiesić na swojej choince. Tuz obok znalazło się stoisko, na którym powstawały dziwne przedmioty. Spytaliśmy o nie Mikołajkową Aldonę.

Mikołaje doskonale poradzili sobie z brakiem śniegu, wożąc najmłodszych specjalnie przygotowanym na tę okazję, świątecznym wozem.

Kamil i Kacper ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Będzinie dzielnie wspomagali finansowanie świetlicy w ich szkole, sprzedając przygotowane własnoręcznie przez nich samych i ich mamy świąteczne gadżety za symboliczne kilka złotych.

Obok warsztatów znajdowały się małe, oryginalne, drewniane kramy, które były obsługiwane nie tylko przez nauczycieli. Można tam było nabyć świąteczne ozdoby.

Okres świąteczny to szczególny czas, warto wtedy choć na chwilę odstawić na bok świąteczne obowiązki i spotkać się z innymi. Taką możliwość dał nam Urząd Miejski w Będzinie organizując Świąteczne Mikołajki.
A Mikołaje, na cóż… udały się na Biegun Północny, ale na pewno wrócą tu za rok.

Autor: Michał Hankus

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress