Jaski kończą rok bez przegranego meczu (video).

2018-12-23

To był ostatni mecz w tym roku. Po nim miał nastąpić zasłużony odpoczynek. A Jaski mają po czym odpoczywać – są na czele tabeli i nie przegrały do tej pory żadnego meczu.

20 grudnia na hali MOSIRu w Sosnowcu koszykarki JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec gościły zespół MUKS Poznań. Teoretycznie nie miało być trudno, różnica w tabeli była spora, co dawało nadzieję na łatwą wygraną.
Ale zaczęło się inaczej. Pierwsze minuty zdecydowanie należały do poznanianek. Po 5 minutach wynik oddawał to co działo się na parkiecie. Jaski przegrywały 2 do 5, chwilę później przewaga jeszcze wzrosła i na tablicy mieliśmy wynik 6:11.
I wtedy stało się… Zagłębianki wbiły na swój właściwy tor. Szybko odrobiły straty, dzięki czemu pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15:11.
W dalszej części meczu dziewczyny nie zjechały już z jedynie słusznej drogi – drogi do wygranej. Poznanianki to zbliżały to oddalały się od Sosnowiczanek, ale Jaski nie oddały wygranej, aż do końca. Druga kwarta skończyła się wynikiem 34 do 29, trzecia 54 do 50. Cały mecz zakończył się wynikiem 80 do 63.

Okres przedświąteczny i środek tygodnia dał się we znaki, ale i tak na widowni zebrała się niemała grupa kibiców i to nie tylko z Sosnowca. Zespół i trener nie ukrywali radości z wygranej, choć Leszek Marzec nie ze wszystkiego był do końca zadowolony.

Jaski po 12 wygranych meczach kończą ten rok z 24 punktami i pierwszym miejscem w grupie B. To bardzo miły prezent od zespołu dla kibiców koszykówki i mieszkańców naszego regionu.

Dziękujemy dziewczynom za świetną grę w tym roku i całym sercem wierzymy w dalsze zwycięstwa. Całej ekipie JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec i wszystkim kibicom życzymy wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.