Koszykarki z Sosnowca rozgromiły Głuchołazy (video)

2018-12-09

Emocje, emocje, emocje – to coś co dziewczyny z JAS FBG Zagłębie Sosnowiec dostarczają nam na każdym meczu. Tak było i tym razem, podczas spotkania z zespołem MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.

Mecz wyjątkowy tej rundy, gdyż oba zespoły nie przegrały jeszcze żadnego spotkania. Zapowiadała się więc zacięta, ale i wyrównana walka.

Jaski nie dały nam długo czekać i od samego początku ruszyły tyralierą na kosz przeciwniczek. Od pierwszych minut dało się wyczuć zdecydowaną przewagę podopiecznych Leszka Marca. Wynik widoczny na tablicy po pierwszej kwarcie nie dawał wątpliwości kto tego dnia królował na parkiecie.

Trybuny zapełniają się coraz bardziej z każdym meczem. Widać, że kolejne wygrane przyciągają coraz więcej kibiców. Podczas meczu z Głuchołazami czuć było wyraźnie doping dla naszych dziewczyn, ale nie brakło również kibiców z Głuchołaz, którzy głośnymi okrzykami zagrzewali swój zespół do walki.

Oprócz koszykarek na parkiecie mogliśmy podziwiać zespół mini GimOne, który dzielnie zagrzewał wszystkich do walki.

Nie na darmo poszły długie i ciężkie przygotowania do tego meczu, a ambicja, której naszym dziewczynom nie brakuje, dopełniła swego. To był ich dzień. Nie zostawiały dużo pola do popisu przeciwniczkom i, reagując na bieżąco, stale kontrolowały piłkę na parkiecie.
Mecz zakończył się wynikiem 86:53. Znacząca przewaga w punktach była potwierdzeniem tego co działo się podczas meczu i ma duże znaczenie w ogólnej punktacji. Trener Leszek Marzec podczas rozmowy z nami nie krył radości i dumy ze swoich zawodniczek.

Weronika Telenga dużo spokojniej (przynajmniej przed kamerą) podeszła do tematu i krótko
zanalizowała nam mecz.

Po meczu nie od razu opadły emocje. Były gratulacje, autografy i padło mnóstwo miłych słów pod adresem koszykarek z Sosnowca.
A my już czekamy na następne spotkanie na hali przy ul. Żeromskiego, z którego na pewno zdamy Wam relację.

Autor: Michał Hankus